Blush Matte Soft Peach

10.000+ tilfredse kunder
Ikke testet på dyr
Vegansk
Parfumefri
Talkfri

€25,95

På lager - Klar til afsendelse

  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Satispay
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • Visa
  • Verzending Gratis fragt fra 50 €, NL/BE/DE
  • Snel verzonden Bestilt før kl. 12:00, afsendt samme dag
  • Retour Ikke tilfreds? Retur inden for 14 dage

Blush Matte Soft Peach – Fersken pudderblush med mat finish

Blush Matte Soft Peach er en mineralsk pudderblush i en blød ferskennuance med mat finish. Den neutrale til varme undertone giver kinderne en frisk, naturlig farve uden glans.

Pudderet føles let og smelter ubesværet ind i huden. Farven bygger du nemt op i tynde lag: start blidt for et diskret skær eller byg op for en mere intens farve. Formlen er fri for parfume og parabener.

Påfør blushen med blushbørsten på de højeste punkter af kindbenene og børst den let ud mod hårgrænsen.

Blush Matte Soft Peach i korte træk

  • Til: lys til medium hud med neutral til varm undertone
  • Farve: blød fersken
  • Finish: mat
  • Intensitet: opbyggelig i tynde lag
  • Farvepigmenter: mica, titandioxid, jernoxid og ultramarin
  • Parfume- og parabenfri
  • Vegansk og ikke testet på dyr
  • Indhold: 4 gram

Hvem passer Blush Matte Soft Peach til?

Blush Matte Soft Peach er til dig, der søger en frisk ferskenblush uden glans, på lys til medium hud. Er du i tvivl om nuancen? Prøv først Blush Matte Soft Peach Sample eller kontakt os for farverådgivning.

Individuelle følsomheder kan variere. Er du i tvivl, så tjek altid den fulde ingrediensliste.

Hvad gør formlen i Blush Matte Soft Peach særlig?

Mica — Mineralsk ingrediens, der bidrager til et blødt, jævnt udtryk og en smidig tekstur.

Titandioxid (CI 77891) — Hvidt mineralsk pigment, der tilføjer lethed og dækning.

Jernoxid (CI 77491) — Mineralsk farvepigment, der opbygger den endelige nuance.

Ultramarin (CI 77007) — Mineralsk farvepigment, der bidrager til nuancen.

  • Ingredienser (INCI): Mica, CI 77891, CI 77491, CI 77007.¹
  • ¹ Kilder: COSMILE Europe · EU-forordning 1223/2009

Sådan påfører du Blush Matte Soft Peach for den smukkeste rødme

Tap en lille mængde blush ned i låget. Drej blushbørsten gennem pudderet og bank forsigtigt overskydende produkt af. Begynd hellere med for lidt end for meget: opbygning er hemmeligheden bag en naturlig glød.

Hvor påfører du blushen?

Påfør blushen på det højeste punkt af kindbenene og strøg den blidt ud mod kinderne og hårgrænsen for en frisk, levende glød.

Kombinér med

Kombinér Blush Matte Soft Peach med vores mineralske foundation, bronzer og Finishing Touch for et komplet make-uplook.

4 gram

Til hvilken hud er Blush Matte Soft Peach beregnet?

Blush Matte Soft Peach er udviklet til lys til medium hud med neutral til varm undertone. Er du i tvivl om nuancen? Prøv først sample eller kontakt os for farverådgivning.

Hvordan opbygger jeg farven i Blush Matte Soft Peach?

Begynd med ét tyndt lag og opbyg i tynde lag, indtil du har opnået den ønskede intensitet.

Med hvilken børste påfører jeg Blush Matte Soft Peach?

Med blushbørsten, for et jævnt og naturligt resultat.

Er Blush Matte Soft Peach vegansk?

Ja, ifølge vores produktspecifikation indeholder formlen ingen ingredienser af animalsk oprindelse. Blush Matte Soft Peach er desuden ikke testet på dyr.

Indeholder Blush Matte Soft Peach parfume, parabener eller talkum?

Nej, ingredienslisten indeholder hverken parfume, parabener eller talkum.

Hvad hvis jeg er følsom over for bestemte ingredienser?

Individuelle følsomheder kan variere. Er du i tvivl, så tjek altid den fulde ingrediensliste.

€25,95

ONZE DUURZAAMHEIDSBELOFTE

Jouw look in natuurlijke perfectie.

Onze minerale make-up geeft een egale, stralende teint zonder je huid te verstoppen. Licht, ademend en ideaal voor elke dag.

ONZE DUURZAAMHEIDSBELOFTE

Puur vakmanschap, zichtbaar resultaat.

Onze make-up wordt in Nederland met zorg ontwikkeld, met pure ingrediënten en formules die huidverbetering en schoonheid combineren.

Vaak samen gekocht.

Maak een bundel en bespaar tot 10%

Eyeshadow_Purple_Rain
Eyeshadow_Purple_Rain_2
€12,95 €6,50
Eyeshadow_Silver_Bells
Eyeshadow_Silver_Bells_2

€12,95

656 Lipgloss With Love
656 Lipgloss With Love

€17,95

Eyeshadow_Winter_Night
Eyeshadow_Winter_Night_2

€12,95

Eyeshadow_Matte_Chestnut
Eyeshadow_Matte_Chestnut_2
€15,95 €7,95
Eyeshadow_Noël
Eyeshadow_Noël_2

€12,95

Eyeshadow_Matte_Warm_Wishes
Eyeshadow_Matte_Warm_Wishes_2
€15,95 €7,95

Make-upbundel

Voeg minimaal 3 artikelen toe uit onze Limited Collection om 10% korting te krijgen.

Din pakke er tom.

Gratis verzending vanaf €50,-

14 dagen bedenktijd

Voor 12:00 besteld, vandaag verzonden!